Wasserglasmethode - Aplikacja webowa

Aplikacja webowa oparta o cms Drupal 7 zawierająca m.in. system bookingowy oraz sklep internetowy.

profesjonalne strony internetowe, web design, projektowanie

Wasserglasmethode jest autorską metodą leczenia dyskalkulii opracowaną przez Angelikę Schlotmann, niemiecką psycholog i psychoterapeutkę. Do nauki podstawowych zasad matematyki metoda wykorzystuje szklane menzurki z kolorową cieczą, obrazującą np. ułamki.

Nasze zadanie

Głównym celem powierzonego nam zadania było umożliwienie zapisów online na korepetycje z matematyki do nauczycieli stosujących Wasserglasmethode oraz zwiększenie sprzedaży materiałów edukacyjnych.

W ramach zlecenia został wdrożony system rejestracji online. Z poziomu panelu administracyjnego zarejestrowani nauczyciele mogą tworzyć własny kalendarz z terminami, na które mogą zapisywać się użytkownicy odwiedzając ich profil w aplikacji. Każdy nauczyciel posiada na swoim profilu tablicę zawierającą galerię zdjęć, wideo, informacje kontaktowe jak również komentarze i punktowy system ocen przez innych użytkowników.

Ważną funkcjonalnością aplikacji jest lokalizator nauczycieli korzystający z API od Google. Nauczyciele lokalizowani są na podstawie danych umieszczonych na ich własnym profilu, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo znaleźć korepetycje w swojej okolicy.

Nauczyciele, którzy nie są pewni rezultatów w nauczaniu matematyki mogą rozwiązać płatny test, określający ich zdolności edukacyjne. Polega on na przejściu przez szereg pytań, na podstawie których uzyskuje się profesjonalną odpowiedź sformułowaną przez specjalistę.

Aplikacja połączona jest ze sklepem internetowym zawierającym materiały do nauki – m.in. gadżety i książki, które można również zakupić w formacie pdf jako ebooki. Sklep umożliwia szereg płatności online, np. PayPal czy karta kredytowa. Jego interfejs jest intuicyjny, umożliwia szybkie zrealizowanie zakupów.

Główne korzyści dla Klienta

  • Nowoczesny, responsywny design, z nastawieniem na dobre doświadczenie użytkownika

  • System bookingowy korepetycji oraz profile użytkowników i nauczycieli

  • Lokalizator nauczycieli

  • Zwiększenie sprzedaży materiałów do nauki

  • Test określający zdolności dydaktyczne nauczyciela

  • Poszerzenie informacji na temat Wasserglasmethode

Skontaktuj się z nami

Array