Optymalizacja i pozycjonowanie

Chcesz, by Twoja strona osiągała wysokie pozycje w wyszukiwarce Google i była przyjazna dla użytkownika? Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest optymalizacja strony. Kolejnym jej pozycjonowanie. Nie myl kroków. Działaj po kolei. Wykonujemy SEO pozycjonowanie lokalne, pozycjonowanie stron interntowych ogólnokrajowe i globalne.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Optymalizacja strony internetowej jest przygotowaniem witryny do tego, by mogła osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarce. Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja strony wpływa na skuteczność kolejnych działań przeprowadzanych na stronie.
Proponujemy Ci przeprowadzenie pełnej optymalizacji strony, która przygotuje ją do kolejnego kroku, jakim jest jej pozycjonowanie. Zgodnie z wytycznymi najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej.

Optymalizacja treści

analiza treści pod kątem wartości merytorycznej, użyteczności, funkcjonalności, czytelności. Z naciskiem na doświadczenie użytkownika.

Optymalizacja grafiki

elementy graficzne na stronie pełnią ważną rolę i stanowią dopełnienie treści. By strona mogła się znaleźć wysoko, ulepszymy ich parametry.

Znaczniki tytułów stron

o tym, co znajduje się na stronie użytkownik dowiaduje się często na podstawie tytułu strony. Zadbamy o to, by działał skutecznie.

Meta description

ciąg dalszy tytułu i adresu strony. Ciekawie zaprezentowany meta tag zachęci użytkownika do odwiedzenia strony. Polubi go też robot.

Adres URL

zgodnie z wytycznymi ma być „friendly”– dla użytkownika i robotów wyszukiwarki. Wiemy, jak go takim uczynić. Zaadresujemy właściwie.

Linkowanie wewnętrzne

linki do innych podstron witryny? To dla użytkownika jak wyciągnięcie pomocnej ręki, za które Twoja witryna otrzyma dodatkowe punkty.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowaniem nazywane są działania, których celem jest zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania oraz podwyższenie jej rankingu. Na pozycję strony ma wpływ przede wszystkim jej funkcjonowanie, treść oraz popularność.

Pozycjonowanie strony www a użytkownicy wyszukiwarki

W ciągu miesiąca z wyszukiwarki internetowej Google korzysta około 20 mln użytkowników.

  • 85% użytkowników wpisuje interesujące ich słowa kluczowe w wyszukiwarkę,
  • 12% trafia na stronę bezpośrednio, tj. wpisując adres strony,
  • 3% przechodzi na stronę przez link odsyłający.

Pozycjonowanie strony a treść i słowa kluczowe

Na wyniki wyszukiwania ma wpływ wiele czynników. Jednym z kluczowych jest treść na stronie. Zgodnie z wytycznymi Google treść na stronie powinna być przede wszystkim unikalna, ale i odpowiednio zastosowana. Roboty oceniające stronę biorą też pod uwagę częstotliwość dodawania nowej treści. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia umiejętnego posługiwania się słowami kluczowymi, także pod kątem technicznym.

Pozycjonowanie strony a jej popularność

Czynnikiem branym pod uwagę w czasie oceniania strony internetowej jest też jej popularność. Co o niej decyduje? Roboty wyszukiwarki sprawdzają między innymi odnośniki (linki) prowadzące do danej strony, w tym jakość tych stron oraz ilość stron i linków prowadzących do witryny. Biorąc pod uwagę wytyczne Google nie bez znaczenie pozostaje więc obecność w social mediach oraz marketing szeptany.

Witryna przyjazna pozycjonowaniu

Chcesz, by Twoja strona internetowa zdobywała wysokie pozycje w wyszukiwarce?
Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego jest jej optymalizacja. Kolejnym – wprowadzenie działań, za które Twoja strona zostanie polubiona przez użytkowników i roboty.
Zobacz, jak możemy Ci pomóc.

Architektura informacji na stronie

zapewniamy szybkie dotarcie do najważniejszych treści na stronie przez stosowanie linkowania wewnętrznego oraz indeksowanie najważniejszych podstron.

Przyjazne adresy URL

wykorzystujemy przyjazne adresy URL do prac zawiązanych z pozycjonowaniem strony. Dbamy o ich poprawny zapis i unikalność.

Linkowanie wewnętrzne

opracowujemy funkcjonalny podział strony a nową treść, którą możemy dla Ciebie napisać, łączymy z inną. Daje to wiele korzyści.

Szybkość ładowania strony

usprawniamy prędkość ładowania strony, co jest istotne dla każdego użytkownika. Przyspiesza to również indeksację witryny.

Słowa kluczowe

pomagamy wybrać te najskuteczniejsze. Pod uwagę bierzemy miejsce oraz częstotliwość ich występowania a także ich zapis techniczny.

Mobilna wersja

dopasowujemy stronę internetową do urządzeń mobilnych, by mogła być na nich przeglądana. To ważne zarówno dla użytkowników, jak i robotów.

Jesteś zainteresowany optymalizacją i pozycjonowaniem strony internetowej?

Skontaktuj się

Skontaktuj się z nami

Array