Blog

2019-06-04 15:40

Sklepy internetowe – ranking platform SaaS 2019

Sklepy ecommerce SaaS ranking platform

By rozpocząć działalność handlową w sieci, musimy założyć sklep internetowy. Ten zaś do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego oprogramowania. Wśród dostępnych na rynku możliwości wyróżnić można platformy płatne, udostępnianie w modelu SaaS. Jaką wybrać? Przedstawiamy ranking najpopularniejszych rozwiązań.

Czym charakteryzują się platformy SaaS?

Platformy SaaS (z ang. Software as a Service – oprogramowanie jako usługa) jak sama nazwa wskazuje udostępniane są jako usługa. Co to w praktyce oznacza? Że jako administrator e-sklepu nie otrzymamy dostępu do kodu źródłowego. Konsekwencją tego są duże ograniczania w optymalizacji kodu strony. Jeżeli będziemy chcieli wprowadzić modyfikacje, których nie przewidziano w panelu administracyjnym, konieczna będzie pomoc programistów danej platformy. Ta zaś kosztuje. W niektórych przypadkach całkiem sporo.

Dodatkowo terminy wdrożeń ustalonych przez nas wytycznych mogą się przeciągać, co niekorzystnie wpłynie na SEO, gdyż o powodzeniu działań przeprowadzanych w ramach pozycjonowania przesądza m.in. to, jak szybko zareagujemy na zmiany w algorytmie wyszukiwarki. Zdarza się to jednak rzadko i dotyczy przeważnie mniejszych platform.

Tworzenie sklepów internetowych to nasza pasja

Płatne oprogramowanie SaaS ma jednak tę przewagę nad darmowymi platformami, iż gwarantuje pomoc techniczną i programistyczną. Może ona okazać się szczególnie przydatna początkującym przedsiębiorcom, którzy nie dysponują wiedzą z zakresu IT. Co więcej, e-sklepy funkcjonujące w modelu SaaS są intensywnie rozwijane i, co ważne, dostosowane do realiów polskiego rynku.

Dodatkowo zazwyczaj działają one na serwerach twórców, które nie mają problemów z obsługą danej platformy. Dzięki temu możemy liczyć na szybkie i płynne funkcjonowanie sklepu internetowego.

Na jaką platformę SaaS się zdecydować? Ranking możliwości

Na rynku dostępnych jest wiele platform z oprogramowaniem dla e-sklepów, udostępnianych w modelu SaaS. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienić można:

Saas ecommerce ranking

5. SOTESHOP

Możemy go zainstalować na własnym serwerze, jak i korzystać z niego w formie usługi. Oferuje sporo podstawowych funkcjonalności, które za opłatą można dodatkowo poszerzyć. Częste aktualizacje z kolei usprawniają funkcjonowanie e-sklepu. Panel administracyjny platformy jest jednak mniej intuicyjny w porównaniu z konkurencją, zaś modyfikacje plików silnika uniemożliwiają przeprowadzenie aktualizacji.

4. Sky-Shop

Ma większe grono odbiorców w porównaniu z SOTESHOP. Oferuje bowiem możliwość przenoszenia danych z innych skryptów, dzięki czemu nie stracimy bazy produktowej i klientów. Oferowany jest w formie usługi utrzymywanej na serwerach twórców. Ma dosyć intuicyjny panel i umożliwia integrację np. z portalami aukcyjnymi.

Platformy ecommerce dla sklepów internetowych SaaS ranking

3. RedCart

Przyciąga przedsiębiorców korzystnymi cenami i bezpłatnym okresem testowym (14 dni). Oferuje jednak mniejszą liczbę produktów niż droższe platformy. Nie pozwala także na pełną optymalizację e-sklepu z poziomu panelu administracyjnego. Sam panel jest intuicyjny i umożliwia łatwą obsługę sklepu internetowego.

2. IAI-Shop

Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Występuje w formie usługi świadczonej przez producenta, zaś wysokość opłaty abonamentowej jest uzależniona od rodzaju pakietu, na jaki się zdecydujemy.

IAI-Shop kusi funkcjonalnymi rozwiązaniami, które są stale rozwijane przez twórców sklepu. Decydując się na tę platformę, zyskujemy możliwość integracji e-sklepu z portalami aukcyjnymi, różnymi systemami płatności, porównywarkami cenowymi czy też newsletterem. Pamiętajmy jednak, że bezpłatny jest tylko jeden ze standardowych szablonów. Jeżeli chcemy dostosować wygląd e-sklepu do własnych potrzeb, musimy wykupić pakiet wdrożeniowy. Jego koszt może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Shoper platforma ecommerce SaaS

1. Shoper

Stanowi najchętniej wybieraną przez polskich przedsiębiorców platformę do handlu online. Shoper dostępny jest w formie usługi świadczonej przez producenta i utrzymywanej na jego serwerach, jak i może być zainstalowany na serwerze przedsiębiorcy, po wykupieniu stosownej licencji.

Nad innym oprogramowaniem SaaS ma tę przewagę, iż pozwala na integrację z porównywarkami cenowymi, serwisami aukcyjnymi, firmami księgowymi, a nawet programami do księgowości, dzięki czemu możemy w sposób kompleksowy prowadzić sprzedaż produktów w sieci. Dodatkowo oferuje szeroki wybór szablonów graficznych, zarówno darmowych, jak i płatnych.

Co więcej, jest stale aktualizowany oraz dobrze przygotowany do pozycjonowania i wdrożenia niezbędnych modyfikacji optymalizacyjnych. Na podkreślenie zasługuje również prosty i intuicyjny w obsłudze panel administracyjny.

Duże zróżnicowanie platform SaaS sprawia, że wybór optymalnego rozwiązania to nie lada wyzwanie. Wiele zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy. Pod uwagę należy wziąć także wielkość sklepu. Im więcej produktów będziemy sprzedawać, tym wydajniejszego oprogramowania potrzebujemy. Powyższy ranking nie wyczerpuje wszystkich możliwości, jakie mamy. Wskazuje jednak najpopularniejsze platformy SaaS. Warto im się lepiej przyjrzeć, jeżeli zamierzamy założyć własny e-sklep.

Każdego dnia robimy zwykłe rzeczy niezwykle dobrze,
bo jak coś robić, to robić to najlepiej.

Skontaktuj się z nami

Array