Blog

2019-04-28 13:02

Sklepy internetowe – ranking platform 2019

Sklepy internetowe ranking platform ecommerce 2019

By e-sklep działał bez zarzutu, potrzebuje odpowiedniego oprogramowania. Jest ono dostępne m.in. w formie platform, które pozwalają założyć i w kompleksowy sposób prowadzić sklep internetowy. Na jaką platformę warto się zdecydować?

Jaką platformę e-sklepu wybrać? Ranking dostępnych opcji

Gotowe oprogramowanie w formie platformy to dobre rozwiązanie szczególnie dla małych przedsięwzięć lub e-sklepów znajdujących się w fazie testowania. W tych przypadkach bowiem tworzenie dedykowanego oprogramowania mogłoby pochłonąć znaczną część kosztów, a przecież ograniczenie wydatków to jeden z głównych celów, jaki przyświeca przedsiębiorcy na początku działalności, zwłaszcza jeśli jest to niewielki biznes.

Nie jest to jednak regułą. Platformy e-sklepów są bowiem na tyle rozbudowane, że mogą obsługiwać także duże sklepy wielobranżowe. Wszystko zależy od tego, na jakie oprogramowanie się zdecydujemy.

Dobra platforma sklepu internetowego powinna nie tylko umożliwiać prezentację asortymentu e-sklepu czy też gwarantować bezawaryjną obsługę składanych zamówień, ale również zapewniać bezpieczeństwo wrażliwych danych. Wówczas będzie budzić zaufanie nie tylko potencjalnych klientów, ale i wyszukiwarki Google. Jest to o tyle ważne, iż stanowi jeden z czynników determinujących pozycję sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania, a pamiętajmy, że im jest ona wyższa, tym więcej klientów odwiedzi serwis.

Ranking platform sklepów internetowych 2019

W Internecie dostępnych jest wiele różnorodnych platform oferujących oprogramowanie dla e-sklepów. Z łatwością zatem znajdziemy rozwiązanie, które nie tylko będzie przystępne cenowo, ale również odpowie naszym potrzebom i oczekiwaniom klientów.

Oto ranking najpopularniejszych platform sklepów internetowych:

5. WooCommerce

Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku małych e-sklepów, początkujących przedsiębiorców, którzy zakładają działalność na próbę oraz do sprzedaży towarów cyfrowych (np. e-booków). Platforma WooCommerce jest prosta w obsłudze i zarządzaniu. Daje również możliwość instalacji wielu użytecznych wtyczek. Sama w sobie jest zresztą wtyczką WordPress’a.

Co więcej, modyfikacja sklepu internetowego postawionego na WooCommerce nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu IT. Jeżeli jednak będziemy mieć problem z wdrożeniem jakiegokolwiek rozwiązania, na pewno znajdziemy specjalistę, który się tym zajmie. Dodatkowym atutem WooComerce jest to, że działa praktycznie na każdym hostingu.

4. IAIshop

To funkcjonalna platforma, oparta na oprogramowaniu SaaS ( płatne w abonamencie ), wymagająca średnio specjalistycznej wiedzy podczas instalacji i modyfikacji e-sklepu. Dodatkowo w zależności od wielkości abonamentu musimy liczyć się z limitem produktów.

Rozwiązanie to gwarantuje pełną responsywność. Jej atutem jest także możliwość integracji z Allegro, Ebay’em, porównywarkami cenowymi, newsletterem, a nawet drukarką fiskalną. Niestety, bezpłatny jest tylko jeden szablon graficzny.

Platformy ecommerce 2019

3. Magento wersja 2.0

Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dużym sklepom internetowym (od 5000 rodzajów towaru i więcej) oraz przedsiębiorcom, którzy mają ambicję, by zostać liderami rynku. Jest to droga platforma, która oferuje wiele złożonych funkcjonalności. W związku z tym jej instalacja i modyfikacja wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy.

2. PrestaShop

To jeden z najpopularniejszych silników sklepowych w Polsce. Sprawdza się nie tylko w przypadku niewielkich e-sklepów, ale również tych rozbudowanych, mających szeroki asortyment. Będzie odpowiednim rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na sklepie internetowym o rozbudowanym systemie bonusowym.

Dzięki oprogramowaniu typu open source daje sporą elastyczność w doborze szablonu graficznego i dodatkowych funkcji. Za niektóre ulepszenia trzeba jednak zapłacić. Warto również pamiętać o tym, że instalacja i modyfikacja e-sklepu opartego na tej platformie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu IT. Możliwe że jest to najczęściej wybierana platforma w branży ecommerce na świecie do małego biznesu.

Magento PrestaShop Shoper 2019

1. Shoper

Funkcjonuje w oparciu o oprogramowanie SaaS. By móc korzystać z zasobów platformy, wymagane jest podpisanie umowy i uiszczanie stałej opłaty abonamentowej. Jednak sama instalacja platformy jest bezpłatna. Nie wymaga również specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania. Równie łatwe jest wprowadzanie modyfikacji w e-sklepie.

W ramach abonamentu użytkownik otrzymuje wsparcie techniczne, zaś samo oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane. Niestety, w zależności od wybranego pakietu usług musimy liczyć się z limitem produktów.

Responsywność sklepu internetowego oraz dostępność darmowych szablonów graficznych to kolejna zaleta platformy Shoper. Oprogramowanie pozwala również na integrację e-sklepu z Allegro i porównywarkami cenowymi. Dodatkowo istnieje możliwość odpłatnej instalacji systemu newslettera.

Przy wyborze platformy sklepu internetowego pod uwagę należy wziąć wiele czynników, w tym m.in. zakres naszej wiedzy programistycznej, wielkość sklepu, rodzaj asortymentu czy też wysokość dostępnego budżetu. Dzięki analizie indywidualnych potrzeb z pewnością wybierzemy rozwiązanie, które najlepiej będzie odpowiadało działalności, jaką prowadzimy, zwłaszcza że na rynku funkcjonuje wiele różnorodnych platform z oprogramowaniem dla e-sklepów.

Każdego dnia robimy zwykłe rzeczy niezwykle dobrze,
bo jak coś robić, to robić to najlepiej.

Skontaktuj się z nami

Array