Blog

2018-05-25 12:00

Jaka aplikacja internetowa dla mojej firmy?

Jaka aplikacja webowa dla mojej firmy?

Niezwykle dynamiczny rozwój technologii internetowych sprawił, że obecnie prowadzenie własnej działalności jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. W ogromnej mierze wpływ na to mają rozmaite aplikacje webowe.

W sieci znaleźć można rozwiązania, które okażą się przydatne dla każdej niemal firmy, niezależnie od branży i rynku, na którym funkcjonuje. Wszystko to wiąże się z tym, iż tworzenie aplikacji internetowych (webowych) jest obecnie dużo bardziej rozpowszechnione niż jeszcze kilka lat temu. Na ryku funkcjonuje mnóstwo firm zajmujących się tworzeniem takich programów. Zdecydować możemy się jednak nie tylko na rozwiązania płatne, ale również na ogromna liczbę propozycji bezpłatnych aplikacji internetowych.

Google Moja Firma

Zaczniemy od aplikacji, która poprawia widoczność naszej firmy w Internecie, a także wspomaga pozycjonowanie SEO. Mówiąc krótko, za jej pomocą zdefiniujemy wszystkie informacje o naszej firmie, które pojawiają się w wyszukiwarce Google.

Możemy wprowadzić między innymi swój adres, stronę internetową oraz godziny otwarcia. Za pośrednictwem stosownych mechanizmów, zarządzamy także opiniami wystawianymi przez naszych klientów. Jest to również bardzo przydatne narzędzie, które pozwala monitorować wszystkie interakcje online. Do dyspozycji otrzymujemy szczegółowe statystyki oraz powiadomienia dotyczące treści, w których wymieniana jest nasza firma.

Wszystko to sprawia, że marketing internetowy dla firm może przybrać znacznie bardziej zaawansowaną formę.

Zarządzanie finansami

Tym razem mowa o rozmaitych narzędziach, które pomogą nam w sposób wygodny i precyzyjny zarządzać finansami przedsiębiorstwa. Takie aplikacje pozwalają zdefiniować obecne wydatki i przychody firmy, pogrupować je na kilka kategorii, a także obliczyć spodziewany zysk lub stratę.

Co ważne, wyróżniają się one zazwyczaj niezwykle intuicyjnym interfejsem oraz przyjemną szatą graficzną. Wszelkie statystyki przedstawione są w postaci wykresów i czytelnych tabelek, dzięki którym nad wszystkim mamy pełną kontrolę. Wszystko to sprawia, że wato się nimi zainteresować.

Zarządzanie dokumentami i plikami

Google przygotowało szereg aplikacji internetowych, które pozwalają na edytowanie, udostępnianie i przeglądanie rozmaitych plików na wszystkich platformach. Mowa tu przede wszystkim o programach Google Docs, Sheets oraz Slides.

Do przedstawionego zbioru należy dodać także Google Drive, czyli wirtualny dysk, na którym możemy zapisać dowolne pliki. Aplikacje tego typu zapewniają nam wysoki komfort zarządzania firmą w sposób zdalny. Nie musimy więc mieć dostępu do komputera – w wielu przypadkach wystarczające okaże się zwykłe urządzenie mobilne, na przykład smartfon.

Kalendarze

Kolejny zestaw z pozoru błahych rozwiązań, które jednak okażą się niezwykle przydatne. Zwłaszcza że tego typu kalendarze zapewniają naprawdę sporo możliwości. Służą one nie tylko do zapisywania konkretnych spotkań czy terminów realizacji – dzięki nim nigdy nie zapomnimy o istotnym wydarzeniu. Co więcej, niektóre aplikacje (jak na przykład Google Calendar) są zintegrowane z nawigacją, dzięki czemu wskażą nam najlepszą i najkrótszą drogę na umówione spotkanie.

Komunikacja z pracownikami

Mogą być to rozbudowane komunikatory lub mechanizmy śledzące położenie konkretnych osób. Dzięki temu sprawdzimy, gdzie dokładnie znajdują się nasi pracownicy, będziemy mogli także w łatwy sposób się z nimi skontaktować.

To jednak nie wszystko. W sieci dostępne są bowiem również aplikacje do komunikacji z klientami, kontrahentami i partnerami biznesowymi. Wiele z nich pozwala na przeprowadzanie rozmaitych transakcji z poziomu urządzenia mobilnego. Znacznie ułatwia to prowadzenie firmy.

Mała księgowość

Osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą polecamy rozbudowane programy (np. Invoice2go) pozwalające na łatwe wystawianie faktur sprzedażowych, ich wysyłanie, a także wprowadzanie rabatów czy sprawdzanie terminów płatności. Dzięki nim w bardzo prosty sposób możemy zarządzać tak zwaną małą księgowością.

Oczywiście przydatnych aplikacji internetowych jest znacznie więcej. Wspomnieć można o wielu programach do tworzenia notatek, zdalnej obsługi komputera, kierowania projektami, przesyłania plików i wielu, wielu więcej. Warto zainteresować się również usługami firm, które oferują tworzenie tego typu systemów na zamówienie. Dzięki temu jesteśmy w stanie opracować program, który będzie spełniać wszystkie nasze potrzeby i wymagania.

Jest to także doskonała okazja do tego, aby zdobyć aplikację dedykowaną. W przypadku jej obsługi nie musimy martwić się ograniczonym zestawem dostępnych opcji czy też koniecznością opłacania licencji. Jeśli potrzebują państwo aplikacji dedykowanej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb waszego biznesu zapraszamy do kontaktu.

Każdego dnia robimy zwykłe rzeczy niezwykle dobrze,
bo jak coś robić, to robić to najlepiej.

Skontaktuj się z nami

Array