Blog

2016-02-23 11:22

Inbound marketing

Agencja marketingowa Gapper - SEO i SEM
Co znaczy Inbound marketing?

Inbound marketing, czyli marketing przychodzący, to strategia marketingowa polegająca na tym, by potencjalny klient znalazł sam to, czego szuka. Zaangażowanie klienta zwiększa jego lojalność wobec strony, dlatego warto zadbać o dobrą treść na stronie, z czym związany jest już content marketing.

4 filary Inbound marketingu:

  • statystyki strony,
  • przywiązanie do marki,
  • konwersja,
  • mierzenie efektywności.

Ruch na stronie można zwiększyć akcjami marketingowymi polegającymi na reklamowaniu się tam, gdzie robi to konkurencja. Aby jednak się wyróżnić nasza witryna powinna być atrakcyjna zarówno pod względem wyglądu, jak i samej treści. Nie bez znaczenia pozostaje tu również kwestia działań SEO.

A co zrobić, by zaangażować użytkownika do częstego odwiedzania witryny?
Sposobów na to jest kilka a do najbardziej sprawdzonych zaliczyć można przedstawienie swoich usług czy produktów w taki sposób, by użytkownik, a więc potencjalny klient, uznał je za wartościowe a sam produkt czy usługę za godną posiadania.
A kiedy już uda się go przekonać i zostanie on naszym klientem, kolejnym celem powinno być dla nas uczynienie go stałym klientem.
Aby tak się stało musimy zrobić dobre wrażenie na Kliencie od samego początku. Projektując stronę warto więc zwrócić uwagę na to, by poruszanie się po niej było intuicyjne, dzięki czemu użytkownik będzie poruszał się po niej sprawnie i płynnie.
Jeśli naszym celem jest zwiększenie liczby stałych klientów należy przeanalizować, jakie działania marketingowe przekładają się na to, że klienci do nas wracają. Posiadając taką wiedzę warto wprowadzić odpowiednie kampanie reklamowe.

Klient, który sam znajdzie naszą stronę i spotka się z atrakcyjną dla niego treścią, chętniej zaangażuje się w realizację zamierzonego celu. Dodatkowo poleci ją swoim znajomym, wypowie się na szerszym forum. Warto o tym pamiętać.

Każdego dnia robimy zwykłe rzeczy niezwykle dobrze,
bo jak coś robić, to robić to najlepiej.

Skontaktuj się z nami

Array