Blog

2018-03-23 13:23

Content marketing dla firm kurierskich

Content marketing dla firm kurierskich

W branży kurierskiej niezwykle ważna rolę odgrywa Internet, który dla wielu firm jest głównym narzędziem pozyskiwania klientów. Żeby jednak nasze starania okazały się skuteczne, musza przyjąć odpowiednią formę.

Ta zaś często związana jest z reklamami w postaci treści sponsorowanych, banerów, e-mailingu czy też różnego rodzaju przekazów perswazyjnych. Oprócz nich skupić musimy się również na działaniach typowo merytorycznych, niekoniecznie nastawionych na promocję poszczególnych usług czy produktów. Znaczenie ma bowiem także budowanie prestiżu marki, która potencjalnym klientom będzie się kojarzyła pozytywnie. Dla firm kurierskich powinno być to główne zadanie.

W jaki jednak sposób do tego dojść? Z pomocą przychodzi nam tu conent marketing, a więc zbiór działań opartych na tworzeniu atrakcyjnej, merytorycznej i przydatnej treści skierowanej do określonej grupy odbiorców.

Zalety content markeringu

W omawianej branży niezwykle ważne jest zaufanie, dzięki któremu nasi klienci będą przekonani, że warto skorzystać z naszych usług. Budowane jest ono za sprawą sprawnie wykonywanych zleceń, dostarczanie przesyłek na czas, oferowania wielu innowacyjnych rozwiązań, ale również poprzez „wyjście do ludzi” i pokazanie, że znamy się na swojej pracy. Osiągnąć to pozwoli nam właśnie marketing treści. Jakie jeszcze są jego zalety?

  • Prestiż – dzięki systematycznemu przekazywaniu przydatnych treści, jesteśmy stawiani w pozycji ekspertów, którzy doskonale znają swoją branżę i są w stanie przekuć zdobyte doświadczenie i wiedzę na konkretne działania.

  • Interakcja – jeśli uda nam się zainteresować naszych odbiorców, możemy być pewni, że ich odbiór wszelkich publikowanych treści nie będzie statyczny. Wręcz przeciwnie. Będą oni razem z nami tworzyć content, co oczywiście przełoży się na zwiększenie naszej popularności.

  • Łatwe dotarcie do potencjalnego klienta – związane jest to z rolą, jaką w reklamie pełni obecnie Internet. Jest to platforma otwierająca nam dostęp do ogromnej rzeszy osób z całego świata. Wszystko to sprawia, że koniecznie musimy z niego skorzystać.

  • Pozycjonowanie SEOogromne znaczenie dla działalności firmy powinna mieć także pozycja naszej strony w wyszukiwarkach internetowych. Ta zaś zależna jest od wielu kwestii, na przykład linków zewnętrznych. Działania content marketingowe doskonale nadają się do ich zdobywania.

  • Efekt długofalowy – dzięki stworzeniu społeczności skupionej wokół firmy, będziemy mogli liczyć na stałe korzyści. Oczywiście wspomniana wcześniej interakcja musi być przez nas cały czas podtrzymywana.

Po co firmom kurierskim content marketing?

Jak realizować działania content marketingowe w firmie kurierskiej?

Chcąc skorzystać ze wspomnianego już potencjału marketingu treści, musimy przygotować długoterminowy plan, który będzie uwzględniał wszelkie metody działania. Nic nie zyskamy przez kilka dni, dlatego konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, tak samo jest w przypadku optymalizacji i pozycjonowania stron WWW.

Najważniejsze wydaje się być to, aby w odpowiedni sposób przekazać naszą specjalistyczną wiedzę, a także postarać się rozwikłać wszelkie trudności, z jakimi spotykają się nasi klienci. Najczęściej dotyczą one sposobów przygotowywania przesyłek do wysłania, zrozumienia zakresu konkretnych usług, a także zasad związanych z transportem poszczególnych elementów. Tego typu treść może zostać przedstawiona w formie odpowiednio przygotowanych tekstów, publikowanych na przykład na firmowym blogu lub zewnętrznych portalach.

To oczywiście nie wszystko. Warto postarać się również o stałe utrzymywanie kontaktu z odbiorcami poprzez publikowanie angażujących treści. Doskonale nadają się do tego zwłaszcza portale społecznościowe, za sprawą których jesteśmy w stanie przeprowadzić całe kampanie marketingowe.

Najważniejsza w działaniach content marketingowych jest różnorodność, dlatego warto skorzystać również z materiałów filmowych oraz graficznych. Nie należy zapominać także o samej stronie internetowej, która również ma wpływ na nasz prestiż. Należy przygotować ją w taki sposób, aby dostęp do wszelkich niezbędnych informacji był jak najłatwiejszy.

Dlaczego firmy kurierskie powinny inwestować w content marketing i SEO ?

Content marketing dla firm kurierskich – czy to się opłaca?

Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko twierdząca. Internet to obecnie najważniejsze narzędzie do pozyskiwania nowych klientów, jednak wybicie się ponad konkurencje wymaga od nas kreatywnych działań, nastawionych nie tylko na perswazję, ale również na niezbędna interakcję, dzięki której opinia na nasz temat będzie pozytywna.

Wszystko to sprawia, że marketing treści wydaje się być niezbędny. Oczywiście znaczenie ma także to, w jaki sposób będzie on realizowany. Nie możemy zapominać o systematyczności w opracowywaniu materiałów, ich różnorodności oraz odpowiednio przemyślanej dystrybucji treści.

Każdego dnia robimy zwykłe rzeczy niezwykle dobrze,
bo jak coś robić, to robić to najlepiej.

Skontaktuj się z nami

Array