Blog

2016-02-04 09:45

Content marketing

Agencja marketingowa Gapper we Wrocławiu

Content marketing, czyli marketing treści, to strategia marketingowa polecająca na pozyskiwaniu klientów i budowaniu świadomości marki dobrą, a więc przydatną, atrakcyjną, wzbudzającą zainteresowanie treścią na stronie. Jest to strategia polegająca na jednostronnym przekazie i ma na celu budowanie długotrwałej relacji z odbiorcą.

Content marketing to publikacje przekazywane drogą internetową w postaci artykułów, infografik, poradników, video. Treści te mogą być:

  • publikowane na stronie firmowej, najczęściej na blogu,
  • wykorzystywane w social mediach (facebook, twitter),
  • zamieszczane w video, na blogach branżowych, co umożliwia dotarcie do szerszej grupy użytkowników.

Zadaniem content marketingu jest optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych. Zamieszczanie atrakcyjnej treści sprzyja linkowaniu do strony, zwiększając tym samym wiarygodność i pozycję w wynikach wyszukiwania.
Content marketing jest także wykorzystywany w Inbound marketingu, który koncentruje się na tym, by zostać odnalezionym przez potencjalnych klientów a dobra treść zwiększa na to szanse.

Siła content marketingu to wartościowa – wiarygodna i rzetelna treść, która nie tylko dostarczy potrzebnych informacji, ale także zainteresuje Klienta oferowanym produktem pogłębiając wiedzę na temat marki.

Każdego dnia robimy zwykłe rzeczy niezwykle dobrze,
bo jak coś robić, to robić to najlepiej.

Skontaktuj się z nami

Array