Blog

2016-01-19 14:48

Co oznacza: strona responsywna?

Gapper agencja - responsywne strony internetowe

Wraz z nastaniem ery smartfonów, tabletów i innych przenośnych urządzeń z dostępem do internetu witryny przestały być przeglądane jedynie na ekranach komputerów. Projektując więc stronę internetową warto mieć to na uwadze. Proponujemy wykonanie witryny responsywnej. Co kryje się pod tym określeniem i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Komputery stacjonarne, tablety, laptopy, telefony, a nawet konsole do gier i e-czytniki – wszystkie te urządzenia dają możliwość przeglądania stron internetowych. Urządzenia te mają jednak różne rozmiary ekranów, dlatego projektując stronę www warto zadbać o to, by była ona wykonana responsywnie.
Responsible Web Design to kodowanie strony w taki sposób, by zapewnić jej optymalne wrażenie wizualne bez względu na urządzenie, z jakiego jest przeglądana, z zachowaniem łatwości nawigacji i odpowiedniego wyświetlania zawartości jej treści bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

Responsywność a jej brak

Wszystkie składniki interfejsu, a więc nawigacja, rozmieszczenie tekstu, obrazu dzięki responsywności wyświetlają się prawidłowo na każdym urządzeniu, na którym strona jest oglądana.
Brak responsywności wymaga ciągłego zmieniania rozmiarów strony, korzystania z suwaków na szerokość strony.
Responsywność sprawia, że przeglądanie strony jest przyjemne i płynne a to z kolei powoduje, że użytkownik chętniej ją odwiedza i przebywa na niej dłużej.

Zalety responsywności:

  • komfortowe i płynne korzystanie z witryn, co przekłada się na lepszy odbiór strony,
  • czytelność zawartości, która, co prawda, choć bardzo ważna, to jednak, jeśli źle rozmieszczona, nie przyciągnie uwagi użytkownika,
  • oszczędność, gdyż wykonanie strony responsywnej nie wymaga już tworzenia wersji mobilnej, co wiązałoby się z dodatkowym kosztem,
  • zielone światło od Google – strony responsywne są uważane za najlepiej spełniające oczekiwania użytkownika, dodatkowo usprawnia to przeprowadzenie kampanii SEO.

Wiemy, jak ważne jest to, by przebywanie na stronie było przyjemne, dlatego projektując strony i je wdrażając, bierzemy pod uwagę najnowsze trendy, myśląc co najmniej kilka kroków do przodu.
Zapraszamy do współpracy.

Każdego dnia robimy zwykłe rzeczy niezwykle dobrze,
bo jak coś robić, to robić to najlepiej.

Skontaktuj się z nami

Array